kontakt:    tel.:510 535 549   e-mailknk24@interia.pl

O nas... | Regulamin | Koszty dostawy | formularz kontaktowy  
logo  

Twój koszyk jest pusty

logowanie | rejestracja
NIE ZNALAZŁEŚ KSIĄŻKI NA STRONIE ?
ZAMÓW - telefonicznie lub mailowo - KAŻDĄ KSIĄŻKĘ Z RABATEM - 17 % - CAŁY ROK !
POLECAMY!!!!
Producenci
Zamów przez telefon! (od poniedziałku do piątku):
Telefon 510 535 549 (linia czynna w godzinach 11.00–18.00)

strona główna:

magnes neodymowy walcowy MW 10*2

magnes neodymowy walcowy  MW 10*2

wydawca: ------------

Wymiar: MW 10*2
Tolerancja: ±0.01mm x ±0.01mm
Materiał: NdFeB,
Grade [N 38]
Powłoka: Ni-Cu-Ni (Nickiel)
Kierunek magnesowania: Osiowy (ostatni wymiar)
Max. Temperatura pracy: 176oF (80oC)



Cena 1 zł


w magazynie: 100


brak ocen




sztuk:


Powiadom znajomego


Zasady ostrożności:
Nie używaj magnesów neodymowych NdFeB :

  • w środowiskach kwasowych, zasadowych albo organicznych czy rozpuszczających (chyba że hermetycznie odizolujesz magnes od środowiska) ani promieni radioaktywnych,
  • w wodzie albo oleju (chyba że odizolujesz magnes od środowiska albo jesteś przygotowany na to, iż magnes w krótkim czasie straci swoje magnetyczne własności),
  • w elektrycznie przewodzącym płynie - elektrolicie zawierającym wodę,
  • w atmosferze zawierającej wodór.

Magnes neodymowy to spiek sproszkowanych metali z rzadkim pierwiastkiem z grupy lantanowców - neodymem, odkrytym w 1885 r. Po namagnesowaniu jego działanie jest kilkakrotnie mocniejsze od powszechnie znanego magnesu ferrytowego np. zwykły magnes ferrytowy (taki jak w głośnikach) podniesie kilkugramowy odważnik, a neodymowy o takiej samej wielkości - 10-krotnie większy. Właśnie dzięki swoim rozmiarom ale i zdolności do pracy w stosunkowo szerokim zakresie temperatur, a także rozpowszechnieniu się stosowania rozmaitych uchwytów, już pod koniec lat 80-ych magnesy neodymowe zaczęły zyskiwać na popularności.

Magnesy neodymowe są skłonne do korozji w wilgotnych środowiskach. Dlatego pokrywane są cienką warstwą niklu, srebra, złota, złota-niklu lub epoksydu. Magnetyczne właściwości magnesów neodymowych NdFeB ulegają znaczącemu pogorszeniu w temperaturze przekraczającej 130°C i są w dużym stopniu uzależnione od materiału z jakiego wykonane są magnesy - czy to jest N - stustopniowy z niską permanencją czy też np. M - H - SH - UH - EH działający nawet do 210°C. Z reguły magnesy NdFeB z wyższym współczynnikiem permanencii wytrzymują wyższe temperatury bez straty magnetycznych własności.

  Bezpieczne użytkowanie magnesów neodymowych
Z uwagi na fakt, iż oferowane przez nas magnesy neodymowe należą do niezwykle silnych, zarówno w celu uniknięcia kontuzji (części ciała - np. palce - znajdujące się pomiędzy przyciągającymi się magnesami mogą ulec przycięciu/zgnieceniu) jak i uszkodzenia samych magnesów, należy posługiwać się nimi ostrożnie. Magnesy neodymowe ze względu na swą twardość i kruchość są wyjątkowo trudne w obróbce maszynowej dlatego w trakcie pracy z nimi niezbędne jest zabezpieczenie oczu odpowiednimi okularami ochronnymi bowiem w momencie rozkruszenia ostre, drobne fragmenty magnesów mogą zostać "wystrzelone" z dużą prędkością praktycznie w każdym kierunku. Ponadto warto pamiętać iż magnesy pękają lub obłupują się nawet w wypadku niekontrolowanego, gwałtownego zderzenia wywołanego przyciąganiem.

Silne pole magnetyczne może zakłócić działanie rozruszników serca lub podobnych urządzeń medycznych dlatego magnesy neodymowe pod żadnym pozorem nie mogą znajdować się w ich pobliżu. Ich pole może uszkodzić też nośniki magnetyczne takie jak m.in.: dyskietki komputerowe, dyski twarde, karty kredytowe, identyfikatory z paskiem magnetycznym, kasety video i audio. Potencjalnie na uszkodzenia narażone są także odbiorniki telewizyjne, odtwarzacze (magnetowidy, magnetofony itp.), monitory komputerowe, mierniki i inne urządzenia pomiarowe.

Pamiętaj! Magnesy to nie zabawki - są potencjalnie niebezpieczne!

Pamiętaj! Nigdy nie umieszczaj magnesów neodymowych w pobliżu wspomnianych nośników i urządzeń!

Magnesy neodymowe (poza wykorzystywanymi w specjalnie zaprojektowanych i odpowiednio opisanych zabawkach) należy przechowywać w miejscach niedostępnych dla dzieci, gdyż te ostatnie mogą połknąć, zakrztusić się drobnymi magnesami a oczywiście nie należy ich połykać ani w inny sposób umieszczać wewnątrz ciała.
Magnesów neodymowych nie należy spalać - w trakcie palenia emitują toksyczne substancje lotne.
Magnesy neodymowe tracą swoje własności magnetyczne w temperaturze powyżej 80° C (175° F) jeśli wykonane są z materiału o niskiej permanencji tzw. zwykły N.

Magnesy neodymowe dostarczą Ci wiele satysfakcji jednak pamiętaj, że jak każde narzędzie należy traktować je odpowiednią ostrożnością.



Opinie o produkcie

Brak opinii o tym produkcie

Dodaj swoją opinię



O nas... | Regulamin | Koszty dostawy | formularz kontaktowy

Profesjonalne sklepy internetowe Shoper.pl

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.